+37046493376 namai@tkgn.lt

Veiklos globos namuose

Šventės

Šv. Kalėdos

Šv. Kalėdos – bene pati didžiausia ir gražiausia metų šventė, kurią švenčia ne tik tikintieji. Šiuo laikotarpiu susiburiame prie prakartėlės, kuri simbolizuoja didžiąją dievišką dovaną žmonijai –  Jėzaus Kristaus gimimą. Globos namų kiemelyje Kalėdų šventėms įrengiama Betliejaus prakartėlė, kurią gali aplankyti netik namų gyventojai, bet ir mūsų svečiai.

Trys karaliai

Trijų karalių dieną išminčiai iš rytų šalių aplanko mūsų senjorus! Ateina nešini auksu, smilkalais ir mira. Kiekvienas senjoras iš lobių skrynelės gauna po aukso monetą! Pasitikdami Trijų Karalių šventę, kalėdinį laikotarpį užbaigėme apdovanoti karališkomis dovanomis! Kaip gera, kai aplanko neregėta šiluma, o dar labiau – iš vaikų rankų! Namuose megztos kojinės, kvepiantys imbieriniai sausainiai, mandarinai ir įvairūs kiti saldumynai, namuose paruošti gardėsiai, pradžiugino mūsų gyventojus ir lydėjo visu kalėdiniu laikotarpiu.

Šv. Valentino diena

Kiekvienas gyventojas yra apdovanojamas dalele širdies, kurią skiria mūsų globos namų kolektyvas.

Užgavėnės

Kartu su gyventojais uoliai ruošiamės išvyti šaltą žiemą iš kiemo ir pasitikti šiltą pavasarį. Tam paruošiame Užgavėnių kaukes. Kiekvienas gyventojas pagal save jas pagamina, įdedami daug pastangų ir meilės. Tai pat kartu su senjorų klubu „Iš širdies į širdį“ sukuriame jaukią atmosferą ir paminim šią šventę. Užgavėnės yra siejamos su persirengėliais, kaukėmis ir blynais, todėl ir mes su visa šia atributika pasitinkame šią šventę.

Šv. Velykos

Mūsų globos namuose sutinkame Velykų šventę: darbuotojai, gyventojai ir Senjorų klubas. Džiaugsmingai dalinamės širdies šiluma ir dovanėlėmis.

Tėvo ir Motinos diena

Motinos diena švenčiama pirmąjį gegužės sekmadienį. Šią dieną prisimename visas mamas, bei dangiškąją Motiną Mariją. Motinos diena ne šiaip sau švenčiama pavasarį. Motina dar tapatinama su žeme. Kaip ji išaugina vaikus, taip žemė išaugina derlių. Tėvo diena švenčiama pirmąjį birželio sekmadienį, prisimenant tėvelius ir dėkojant už jų rūpestį šeima, nekartą nueinant nelengvą gyvenimo kelią.

Joninės

Joninės kasmet švenčiamos birželio 22–24 d. – tomis dienomis Lietuvoje būna ilgiausia diena ir trumpiausia naktis. Trumpiausia naktis nuo seno mistifikuojama. Manoma, kad ji stebuklinga, o suradęs paparčio žiedą žmogus atranda savąją laimę. Lietuviai šią naktį švęsdavo Rasų šventę, vėliau, į Lietuvą atėjus krikščionybei, šventė sutapatinta su šv. Jono Krikštytojo minėjimu.

Šv. Mergelės Marijos Taikos Karalienės šventė

Tai mūsų globos namų Vardadienis.
Gražus būrys mūsų gyventojų, palydimas mielų darbuotojų turi galimybę nuvykti į mūsų parapijinę bažnyčią ir švęsti titulinius atlaidus. Pakilioje nuotaikoje visi dalyvauja Šv. Mišiose.

Užimtumo veiklos

Gimtadienių minėjimai

Džiaugiamės galėdami kiekvieną mėnesį paminėti gyventojų gimtadienius. Mūsų globos namų gyventojai jau žino, kad kiekvienas gimtadienis yra palydimas muzikinio pasirodymo. Šiuo metu pasveikiname gimtadienį švenčiančius asmenis, palinkime jiems gero ir įteikiame dovanėlę.

Ekskursijos

Šiltuoju metų sezonu globos namų gyventojai keliauja. Gyventojai yra aplankę daugybę istorinių ir kitų lankytinų vietų Klaipėdos mieste ir už jo ribų!
Malūno parką, Klaipėdos piliavietę, P. Lindenau laivų statyklos elingą, Pasukamą tiltą, Teatro aikštę ir Taravos Anikės skulptūrą, Šv. Jono evangelikų liuteronų bažnyčią, Klaipėdos vasaros estrados parką, Ąžuolų giraitės parką, Melnragę, Sakurų parką, Skulptūrų parką, Klaipėdos zoologijos sodą, Klaipėdos miesto laivų terminalą. Mėgstamiausia išvyka – pabuvimas prie jūros.

Geros nuotaikos ir savijautos dirbtuvės

Globos namuose vyksta ,,Geros nuotaikos ir savijautos dirbtuvės”!
Socialinė darbuotoja, užimtumo specialistė ir kineziterapeutė kartu su globos namų gyventojais kuria gerą nuotaiką mankštomis ir įvairiais žaidimais.

Meninės veiklos

Teptuko pagalba globos namų gyventojai mintimis grįžta į vaikystę. Dailės terapija – viena meno terapijos sričių, skirta asmenims fizinei bei psichikos sveikatai stiprinti. Kiekvienas gyventojas gamina atvirukus savo artimam žmogui.

Kino seansai

Globos namų salėje kiekvieno pirmadienio popietę vyksta įvairių meninių ir dokumentinių filmų peržiūra!
Gyventojai turi galimybę sugrįžti į jaunystės laikus žiūrėdami senus, nostalgiškus filmus. Prieš pradedant žiūrėti filmą vyksta balsavimas, kuris padeda išsirinkti norimiausią kūrinį.

Kulinariniai užsiėmimai

Gyventojai patys tampa virtuvės šefais. Pirmąjį kartą kepėme picą, kuri gavosi tokia skani, kad ir patiems paragauti jau nebeliko. Gyventojai pagal savo norus patys puošė picą, pjaustė ir tarkavo. Antras kartas taip pat nuostabus, nes iškepėme naminį obuolių pyragą, kuris suartino gyventojus gaminimo procese.

Individualus bendravimas kambaryje

Kavos gėrimo popietė arba kaimynių susitikimas prie skanios kavos puodelio pasidalinant prisiminimais ir juokeliais. Individuali veikla kambaryje padeda geriau pažinti asmenį, suprasti jo norus ir įpročius.

Koncertai

Visų metų eigoje vyksta įvairūs koncertai ir meniniai pasirodymai. Tariame AČIŪ visiems kolektyvams ar grupėms, kurie aplankė mūsų globos namus, pradedant vaikų darželių mažyliais ir baigiant garbingų senjorų atstovais!
Nuoširdžiai dėkojame visiems, kurie mūsų namų gyventojams ir „Senjorų klubo“ lankytojams padovanojo daug šiltų emocijų ir geros nuotaikos!

Raudonos nosys – Gydytojai klounai

Nuo 2023 m. rudens mūsų globos namuose senjorų kasdienybę skaidrina organizacijos Raudonos nosys Gydytojai klounai. Jų misija – paberti džiaugsmo akimirkų ten, kur jų labiausiai trūksta ir humoro pagalba teikti emocinę bei psichosocialinę pagalbą. Esame laimingi, kad ši organizacija pasirinko būtent mūsų įstaigos gyventojus, plėsdama savo veiklą Vakarų Lietuvoje.