+37046493376 namai@tkgn.lt

Dažnai užduodami klausimai

Mes norime pas jus apgyvendinti savo artimąjį. Nuo ko reiktų pradėti?

Pirmiausia rekomenduojame pas mus užsipildyti prašymą, kad pageidaujate apgyvendinti savo artimąjį. Tai galite padaryti atvykę į globos namus arba paskambinę kontaktuose nurodytais telefono numeriai. Kai tik atsiranda vieta, mes su jumis susisiekiame ir aptariame atvykimo aplinkybes. Jei norite apgyvendinti su savivaldybės kompensacija, tuomet pats asmuo arba jį prižiūrintis asmuo kreipiasi į savo savivaldybės socialinių paslaugų skyrių, ten supildo reikiamus dokumentus ir sulaukia savivaldybės sprendimo. Sprendimas priimamas per 20 darbo dienų ir gavus teigiamą savivaldybės sprendimą, aptariame atvykimo laiką. Kol laukiate sprendimo, mes rezervuojame vietą. Arba jei norite apgyvendinti savo artimąjį anksčiau nei gaunate sprendimą, tai galima padaryti tiesioginiu susitarimu su mūsų įstaiga. Tam tereikia pasirašyti dvišalę komercinių paslaugų sutartį, pristatyti reikiamus dokumentus (turėti galiojantį asmens dokumentą, medicininius gydytojo išrašus apie vaistus ir ligas), atlikti mokėjimą už pirmą mėnesį ir asmuo bus apgyvendinamas. Jeigu asmuo neveiksnus, jam paskirtas globėjas arba jis yra įgaliojęs kitą asmenį tvarkyti jo dokumentus, tuomet reikia pateikti: globėjo ar įgalioto asmens paso kopiją ir teismo nutartį ar įgaliojimo kopiją.

Kokius dokumentus reikia turėti pateikiant prašymą gauti trumpalaikę/ilgalaikę socialinę globą?

Asmuo turi pateikti šiuos dokumentus:

  1. Asmens dokumentų originalai (pasas ir/ar asmens tapatybės kortelė).
  2. Galiojantis neįgaliojo pažymėjimas.
  3. Specialiųjų poreikių nustatymo pažyma.
  4. Neįgalumo/ dalyvumo lygio pažyma (pažyma dėl specialiųjų poreikių lygio nustatymo ir/ar specialiojo nuolatinės slaugos ar nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikio nustatymo pažymos kopija).
  5. Išrašai iš medicininių dokumentų: ne senesnė nei 3 mėn. siuntimo į globos įstaigą forma F027/a su gydytojo išvada, jog asmuo neserga ūmiomis infekcinėmis ar kitomis užkrečiamomis ligomis, pateikta informacija apie psichikos būklę ir, kad gali gyventi bendro tipo globos namuose.

Jeigu asmuo neveiksnus ir jam paskirtas globėjas/turto administratorius arba jis yra įgaliojęs kitą asmenį tvarkyti jo dokumentus, tuomet reikia pateikti: globėjo ar įgalioto asmens paso kopiją ir teismo nutartį ar įgaliojimo kopiją.

Ar pas mus gali apsigyventi iš kitų miestų ar rajonų?

Mūsų globos įstaigoje gali gyventi asmenys iš visos Lietuvos.

Jei mano artimasis apgyvendinamas su savivaldybės kompensacija, ar bus dar kokių papildomų mokėjimų?

Kai miesto (rajono) savivaldybės administracija priima sprendimą skirti finansavimą dėl asmens apgyvendinimo globos namuose:
Ilgalaikės socialinės globos apmokėjimas susidaro iš: 80 proc. asmens gaunamų pajamų (pensijos), 100 proc. priežiūros/slaugos išlaidų tikslinės kompensacijos, taip pat, jei asmuo turi nekilnojamojo turto – nuo jo vidutinės rinkos vertės bus skaičiuojamas 1 proc. mokestis, pritaikant savivaldybės nustatymą neapmokestinamą nekilnojamo turto normatyvą (įmokos dydį apskaičiuoja savivaldybė).
Trumpalaikės socialinės globos (6 mėn. per metus) apmokėjimas susideda kaip ir ilgalaikės, tik nėra skaičiuojamas 1 proc. turto mokesčio.

Kokiais atvejais savivaldybė biudžeto lėšomis finansuoja dalį globos kainos?

Asmens socialinių paslaugų poreikį bei finansines galimybes mokėti už socialines paslaugas vertina asmens (šeimos) gyvenamosios vietos savivaldybė. Mokėjimo dydis kiekvienam asmeniui nustatomas individualiai, atsižvelgiant į asmens finansines galimybes bei teikiamų paslaugų rūšį.

Kada galima lankyti savo artimąjį?

Lankymo valandos yra kiekvieną darbo dieną 10-12 val. ir 15-19 val., savaitgaliais ir švenčių dienomis nuo 10 val. iki 19 val.

Kas gali apsigyventi globos namuose?

Mūsų globos namuose socialinės globos paslaugos teikiamos senyvo amžiaus asmenims (pensinio amžiaus)su negalia, taip pat senyvo amžiaus ir suaugusiems asmenims, turintiems sunkią negalią.

Ar galiu į globos namus atsivežti savo augintinį?

Globos namuose nedraudžiama laikyti augintinių, tačiau labai svarbu, kad gyvūnas būtų ženklintas ir registruotas, o jūs būtumėte pajėgus savarankiškai juo rūpintis ir užtikrinti saugias augintinio laikymo sąlygas: maitinti, vesti pasivaikščioti į lauką, savalaikiai pasirūpinti skiepais ir nukirmyjinimu, veterinaro priežiūra, augintinis turi būti socializuotas. Augintinio priežiūra negali tapti našta mūsų darbuotojams.

Ar apgyvendinus savo artimąjį globos namuose, jūs tapsite jo globėjais?

Ne, apgyvendinimas mūsų globos namuose nesuteikia mums globėjo statuso.

Ar norėdamas apsigyventi Jūsų globos namuose privalau Jums palikti savo turtą?

Ne.

Jei gyvenant Jūsų globos namuose man nepatiks mano kambario kaimynas. Ar galėsiu gauti kitą kambarį?

Parinkdami kambarį mes stengiamės atsižvelgti, kad gyventojai sutartų. Kiekvienas atvejis yra vertinamas individualiai išsiaiškinant nepatikimo priežastis. Ar galėsite gauti kitą kambarį priklausys nuo daugelio faktorių, kuriuos įvertins  globos namų personalas.